Кваліфікація

Страх невдачі. Як не боятися помилок?

На шляху до успішного бізнесу, часто підприємці роблять масу помилок. І тільки сильні досягають вершин, а слабкі йдуть в тінь. Помиляючись, люди дивляться на світ необ’єктивно, проблема здається їм більше, ніж є насправді, впевненість йде в п’яти.

Так влаштована психіка-вона захищає свого господаря від розчарування. Що відбувається потім?* Людина починає знецінювати свої здібності, інтелект, можливості, шукає причину невдачі в собі або в оточуючих (залежить від рівня зрілості)• виникає почуття провини і сорому за невідповідність ідеалу, дитячі комплекси оживляють в пам’яті батьківські слова: «Ти не маєш права на помилку»• З’являється думка, що провал неминучий, навіть якщо для цього немає об’єктивних причин• людина відчуває себе «жертвою», слабким, безпорадним, не здатним вплинути на світ – так його психіка перестраховується, захищається від повторної помилки і почуття провини• починається уникнення ситуацій успіху, людина придумує собі виправдання, чому безглуздо спробувати знову, тим самим закріплюючи страх невдачикак перестати боятися помилок, навчитися бачити в них джерело досвіду, а не визнання своєї нікчемності?Оцінюйте поразку реалістичноякщо не вдалося підкорити ціль з першої спроби, це не означає, що вона не ваша, вам не вистачає навичок, все погано. Перестаньте накручувати себе і перебільшувати проблему на рівному місці.

Ви оступилися і впали, згорнули не туди, від цього дорога до мрії не стала складніше, довше або небезпечніше. Можливо, ви впадете знову-вставайте, аналізуйте помилки і продовжуйте шлях. Не роздувайте єдину невдачу до масштабів катастрофи.

Менше критики, більше конструктивних рішеньякий Сенс в самобичуванні і жалості до себе? Звичка розпікати себе за невдачу тягне вашу енергію, час, сили, які можна витратити на більш важливі справи – вивчення і аналіз проблеми, прокачування слабких сторін, пошук союзників. Менше слів, більше діла! Сконцентруйтеся на зоні найближчого зростання, що ви можете змінити, поліпшити? Чи є у вас якісь знайомі, які допоможуть придбати необхідні навички або якось вплинути на ситуацію?Шукайте, де стався збій-привід переглянути шкідливі звички, провести ревізію старих переконань. Де ви допустили промах, що не врахували? До мети можна йти різними способами, вибудовуйте нові алгоритми, створюйте запасні плани, шукайте обхідні шляхи.

Тільки не стійте на місці, тривога, сумніви і невдоволення не менш енерговитратні. Тренуйте волю, але не перестарайтесіле волі необхідні регулярні тренування, як і м’язовій системі. Якщо потурати своїм слабкостям, без кінця пасувати перед перешкодами – звичайно, буде страшно йти вперед.

І навпаки, регулярні вольові зусилля, вміння мобілізуватися у важкий момент, напружуватися, коли не хочеться, допомагає йти до мети напролом, не реагуючи на дріб’язкові помилки. Подивіться на успішних людей, скільки провалів вони пережили, але змогли вистояти і піти далі. Головне, не насилуйте себе зайвою результативністю-надмірні навантаження мають зворотний ефект, призводять до апатії і депресії, коли все втрачає сенс.

Балансуйте між роботою і відпочинком, слухайте своє телозаручіться підтримкою або знайдіть приклад для наслідуванняякщо важко впоратися з почуттям розчарування і сорому за провал, ви боїтеся повторення хворобливого сценарію, ніяк не зважитеся спробувати знову – оточіть себе люблячими людьми, які зможуть вас підтримати, вселити віру в себе і свої сили. Оточення дійсно впливає на наші вчинки і самооцінку: словом можна поранити, а можна зцілити. Шукайте однодумців зі схожими цілями, якщо таких немає – приклад для наслідування, на який ви зможете рівнятися.

ДО РЕЧІ, моральну підтримку надають не тільки друзі, але також психологи і коучі, які вчать управляти негативними емоціями, знижувати тривогу і стрес, створювати правильну мотивацію. Всі проекти з продажу готового бізнесу-Bigbusiness (kitinvest. one) всі проекти з продажу готового бізнесу: https://bigbusiness.
one / all#страх невдачі #бізнес і фінанси #успіх

Related posts

Leave a Comment

Ми використовуємо файли cookie для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням файлів cookie.
Погоджуюся