Побут

Мої дитячі новорічні спогади

У дитинстві ми ніколи не відзначали Новий рік вдома, ми завжди ходили до бабусі з дідусем. У них був великий будинок, куди приходили мої дядьки і тітки з двоюрідними братами і сестрами. Збиралася велика компанія, яка завжди ліпила пельмені.

Не знаю, чому на такий натовп завжди вибирали пельмені, можливо, тому що в процесі приготування всі відчували себе єдиним цілим. Спільна праця зближує. Ми, діти, ліпили їх нарівні з дорослими.

Обов’язково були щасливі пельмені з горошинкою чорного перцю або тестом замість фаршу. Було дуже прикро, що щасливий пельмень не дістався мені жодного разу ? дідусь завжди ставив живу ялинку, для неї в будинку було своє місце, ми її наряджали всією сім’єю. Бабуся, яка була схиблена на чистоті, в Новий Рік терпляче реагувала на голки на підлозі, обсипалася ялинка досить інтенсивно.

Мабуть, в такі моменти спільних свят я зрозуміла, як здорово бути частиною великого клану, великої родини, де всі один одного підтримують і поважають. Цю традицію ми дотримувалися аж до свого переїзду, нікому навіть в голову не приходило, що може бути якось інакше. Коли у старшого брата з’явилася дівчина і він захотів зустрічати Новий рік з нею, він до 12 побув з сім’єю, а потім пішов у свою компанію.

Був якийсь новий рік, коли ми з двоюрідним братом вирішили трохи поспати і попросили мого тата розбудити нас ближче до 12 ночі. Тато прийшов нас будити, але ми були не в силах встати і проспали все свято. Як же це було прикро! Прокинулися вранці, а нічого вже немає! Розчарування і досада на себе, що не вистачило сили волі встати ? потім у дорослому віці я часто ловила в собі це відчуття.

Наприклад, коли захворіла і не змогла піти на день народження до подруги, було відчуття, що я пропустила все найцікавіше, прямо як тоді в дитинстві. І ще в дитинстві я дізналася, що» як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш ” — це чиста правда. Під час чергової дитячої забави ми так розбісилися, що я втратила сережку і була засмучена цим фактом до сліз.

Скільки сережок я втратила в той рік, навіть не злічити, так і зберігалися по одній в моїй скриньці. Парадокс, але чим старше стаєш, тим сумніше від цих спогадів. Може тому, що дідусів вже немає, бабусі під 90 і батьки теж не молодіють.
Перше січня – не самий мій улюблений день, день якогось світлого смутку, дитячих спогадів. Посумувала ? а як ви проводите перший день 2021?Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, поставте лайк і підпишіться на мій канал. Цей канал для тих, хто втомився чути: “Мамо, не кричи!»

Related posts

Leave a Comment

Ми використовуємо файли cookie для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням файлів cookie.
Погоджуюся