Побут

Вікові кризи батьків

А доросла людина теж за своє життя може проживати багато різних криз, самі передбачувані з них вікові. ДО РЕЧІ, вікова криза батька може збігатися з кризою дитини і це той ще заміс. Якщо буде розуміння того, що відбувається, чому це відбувається і коли закінчиться, то пережити кризу стане трохи легше.

Криза свідчить про те, що людина готова перейти на новий етап свого розвитку, щоб отримати ті новоутворення, які дозволять йому змінити життя на краще. Психологи стверджують, що людина розвивається протягом усього життя, а це означає, що криза для нас — звичайне явище. На відміну від дитячого, криза дорослої людини не має жорстких часових рамок свого настання.

Але хороша новина в тому, що доросла людина, маючи життєвий досвід, сформовані цінності, інтереси, отримує більше шансів пережити кризу сприятливо і вийти на інший рівень розвитку оновленим і просвітленим. Отже, які основні кризи проживаємо ми, дорослі люди?1. Криза 30 років.

Люди підводять перші підсумки свого дорослого, свідомого життя. Вони починають замислюватися про те, А що вони можуть залишити цьому світу після себе, в яких умовах будуть жити їхні діти, яких результатів вони хотіли б досягти і в якій сфері. Пошуки себе можуть привести до кардинальних змін в житті: хтось розлучається, хтось, навпаки, створює сім’ю і народжує дітей, хтось робить акцент на кар’єрі і всі сили вкладає в неї.

По собі я не помітила кризи 30 років, навпаки, це був відносно спокійний і гладкий період, коли, здавалося, все виходило. Зате наступна криза накрила мене по повній програмі. І сталося це якраз в 40 років.

2. Криза середини життя, 40-45 років. Його ще називають кризою звільнення від ілюзій, часто він пов’язаний зі смертю батьків, відходом з дому дорослих дітей, змінами в зовнішності і в стані здоров’я.

Відбувається переоцінка цінностей, часто знецінюється весь минулий досвід, руйнується все старе, а нове не будується швидко. Утворюється такий вакуум навколо, який переживається дуже гостро, аж до затяжних депресивних станів. Поки людина усвідомлює, як він хоче жити далі, ніж займатися, з ким він буде зустрічати свою старість, якою вона повинна бути, може пройти досить багато часу, тому прийнято вважати, що ця криза може розтягнутися навіть на рік-два.

3. Криза передпенсійного віку, 50-55 років, коли людина усвідомлює швидке завершення активної трудової діяльності і вихід на пенсію. Якщо конструктивно пережитий криза середини життя в 40-45 років, то в 50-55 років він вже не зробить такого деструктивного впливу на особистість.

4. У 60-65 років настає криза припинення активної діяльності і виходу на пенсію. Тут людина остаточно упокорюється з думкою, що його життя кінцева, що основні завдання виконані, а цілі досягнуті.

Багато уваги приділяється онукам, з’являється бажання передавати свій досвід, вчити, наставляти. Деякі літні люди кажуть, що їм подобається це відчуття свободи, які вони знаходять в цьому віці, коли діти виросли, робота закінчена і можна пожити для себе, зайнятися хобі, творчістю. Впевнена, ви не раз зустрічали таких активних, позитивних “старих”, хоча навіть язик не повертається їх так назвати.

Людська природа така, що розвиток завжди супроводжується кризою, тому не сприймайте його як стихійне лихо. Це завжди про зростання, про вихід на інший рівень життя в цілому і відносин з дітьми, зокрема. А через які кризи проходили ви, друзі? Успішно?Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, поставте лайк і підпишіться на мій канал.
Цей канал для тих, хто втомився чути: “Мамо, не кричи!»

Related posts

Leave a Comment

Ми використовуємо файли cookie для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням файлів cookie.
Погоджуюся