Побут

Мінуси вальдорфських шкіл і чому їх всього 1000 в світі

На сьогоднішній день можна виділити кілька мінусів вальдорфської школи: 1. Батьки повинні самі сповідувати її принципи і дотримуватися їх будинку. Розвиток і навчання дитини тривають і вдома, де також повинна сповідатися свобода від комп’ютерів, телефонів, планшетів.

2. Немає відміток, а значить, батькам важко розуміти успішність своєї дитини. 3.

Так як діти навчаються в своєму темпі, вони можуть злегка відставати в своєму розвитку, в порівнянні з дітьми з традиційних шкіл, наприклад, не вміти читати і писати в 7-8 років. 4. Діти виховуються в гуманістичній парадигмі, тому вони виростають досить миролюбними і неконфліктними.

Подібні “тепличні” умови не сприяють сильному характеру і високої стресостійкості. 5. Навчання в таких школах платне і знайти справжню вальдорфскую школу непросто, в світі їх налічується всього 1000.

Для світових масштабів цифра просто мізерна. З чим це пов’язано? Перш за все з особливостями системи і підготовкою педагогічних кадрів для неї. Вся педагогічна діяльність у вальдорфській школі регулюється не директором, як це зазвичай прийнято, а самими педагогами.

Педагогічна колегія є керуючим органом. Учитель там вільний у виборі програм і методів навчання, один учитель викладає основні предмети дітям до 8 класу. Він набирає собі клас, коли діти ще маленькі і поодинці веде його до 8 класу, тільки потім до процесу приєднуються інші вчителі-предметники.

У такому підході якраз можна знайти плюси. По-перше, діти ростуть на очах у педагога, він знає їх з самого дитинства. Коли їх накриває Підліткова криза, це не шокує педагога, тому що до цього моменту у них вже склалися певні відносини і він сприймає все з позиції любові і прийняття.

По-друге, діти і вчитель знаходяться на одній хвилі, все в постійному процесі навчання. Учитель, для того, щоб вести всі предмети, теж постійно навчається, тому що за профільною освітою він може вести тільки один предмет. Як, наприклад, вчителю біології вести фізику, алгебру і геометрію? Саме тому Класні вчителі вальдорфської школи постійно навчаються, нарівні з дітьми.

По-третє, система побудована так, що викладання предметів ведеться епохами, по 3-4 тижні повного занурення в один предмет, наприклад, в хімію. Дітям не просто розповідають про хімічні елементи, їм розповідають біографії великих хіміків, найуспішніші досліди, на уроках обговорюються різні гіпотези, проводяться експерименти. Викладання предмета ведеться з різних сторін: особистості успішних людей, експерименти, теорія, наукові дослідження.

Зрозуміло, що знайти і вивчити таких вчителів, які будуть готові так вкладатися в дітей, постійно навчатися, досить важко. Це одна з причин, чому вальдорфських шкіл так мало в світі. В основному, там навчаються діти тих, хто сам цінує і любить свободу, хто готовий відійти від традиційних канонів навчання і хто орієнтований на розвиток потенціалу дітей без насильства і тиску.
Ви б віддали в вальдорфську школу свою дитину або ви за традиційну систему, в якій навчалася більшість з нас?Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, поставте лайк і підпишіться на мій канал. Цей канал для тих, хто втомився чути: “Мамо, не кричи!»

Related posts

Leave a Comment

Ми використовуємо файли cookie для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням файлів cookie.
Погоджуюся