Настрій

Конфлікт психосоматика

Не планувала я писати в Свята про психосоматику – все ж начебто відпочивають, не до розбору з болячками ️ ️ ️ але вчорашній ранок-вніс корективи. Ще годин о 6 ранку о напівдрімоті я зрозуміла, що мені проблематично відкрити очі. Але подумала про себе:»від це солодко я сплю ” встав вставши з ліжка через пару годин і, підійшовши до дзеркала — я amp;₽ amp;їла ? всі очі набрякли сильно; один взагалі ледве розкривається.

Все обличчя болить, нахилятися важко — відразу дико тисне на очі. Спочатку подумала, що судини лопнули; а потім пішов гній — і я зрозуміла, що опаньки — у мене кон’юктевіт. Вперше за мої 30 років.

⠀У психосоматиці: стадія прояву / запалення / посилення симптому = фаза зцілення ? ? ⠀так-так, коли ви хворієте, фізично проявляється недуга — це добре. Це означає На всіх рівнях: тілесному і психічному — відбувається вирішення конфлікту, який до цієї симптоматиці і привів. ⠀«.

.. І тут я задумалася ” – шо це за конфлікт у мене вирішився? ? ⠀Конфлікт, до речі, це не про те, що десь колись і з кимось я вступила в перепалку.

Конфлікт-це невідповідність реальності нашим очікуванням від неї ? ? очікування у нас з вами у всіх + / – про однакові, це про наші основні потреби. ⠀Існує багато різних класифікацій і теорій, які дозволяють розібратися в цій темі, мені ближче такий список :️ 1️ ⃣ фізіологічні — необхідні для виживання. У цю групу входить бажання і можливість їсти, пити, спати, дихати.

⠀2️ ⃣ Безпека-левова частка проблем з психологічним безпліддям вирішується, коли жінка починає себе відчувати в безпеці. Не дарма прогестерон так і іменується – »гормон вагітності/ безпеки”. ⠀3️ ⃣ продовження роду — можливість, бажання займатися сексом, вагітніти і виношувати ребетенка закриває 3ю після виживання і безпеки потреба — Розмноження️ 4️ ⃣ потреба в руховій активності.

Тіло-наша найважливіша частина; і йому потрібно дозволяти реалізовувати свою основну функцію-рухатися ? ? ⠀5️ емоційне прояв-багато геніально навчені анестезування своїх почуттів і емоцій — потім ходять до нас психологам, щоб заморозку цю зняти️ 6 Потреба у відносинах, в прийнятті. Люди, незалежно від темпераменту — істоти соціальні. Нам важливо спілкування з оточуючими.

⠀7 Потреба в приналежності до будь-якої групи: сім’ї, професії, національності, за інтересами і тд. Без цього-вічно мучать в ночі питання: “Хто я?”і” для чого я?”⠀Решта – вже опціонально і залежить від світогляду кожної окремої людини: ? потреба у власній території ? самоповазі ? повага з боку інших людей. ? “Потреба стати тим, ким дана людина здатна стати” – як говорив Маслоу.

Це про визнання і реалізацію. ⠀Якщо будь-які з вищезазначених потреб не відповідають нашим очікуванням – тоді і відбувається конфлікт. Цей дисконнект і запускає процес змін – і на рівні тіла; і на рівні психіки.
⠀? завантажила я вас або норм? Поділіться, у вас що з потребами-є нестиковки?#наталі_психосоматика

Related posts

Leave a Comment

Ми використовуємо файли cookie для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням файлів cookie.
Погоджуюся